Tabletop Simulator, czyli komputerowy kombajn do gier planszowych

Czy kiedykolwiek chciałeś kupić jakąś planszówkę, ale najpierw wolałeś ją przetestować? A może zechciałeś zagrać w coś ze znajomym oddalonym o wiele kilometrów? Dziś to nie problem! Z pomocą przychodzą wirtualne stoły, a wśród nich najlepszy: Tabletop Simulator.

Panie, ale o co chodzi?

Tabletop Simulator to mała gra z 2015 roku, która pozwala nam na rozgrywkę w wiele gier planszowych, karcianych i RPG z pomocą naszego komputera. Twórcy sami dostarczają wiele gier w formie płatnych DLC, ale to społeczność, która tworzy mody pozwalające na grę w najlepsze planszówki, jest głównym motorem napędowym tej produkcji. Wśród ponad 15, 000 modów znajdziemy takie perełki jak: “Terraformacja Marsa“, “Dark Souls“, “Blood Rage“, “Carcassonne”, czy nawet “World Of Wordcraft: The Board Game“. Produkcje te możemy pobierać zarówno z warsztatu Steam, jak i z Nexus Mods.

Terraformacja marsa

O rozgrywce słów kilka

W Tabletop Simulator rozgrywka wygląda dokładnie tak samo, jak w tradycyjnych wersjach gier. Sami musimy ruszać pionkami, liczyć punkty, czy wykładać karty . Gra jednak pomaga w upłynnieniu toczonych bojów nad wirtualnym stołem, oferując funkcje i skróty klawiszowe, które pozwalają np. na szybkie przetasowanie kart, rzut kostkami, dobieranie i rozdawanie kart, i wiele wiele innych. Możliwa jest również opcja skryptowania, która pozwala na jeszcze większe zautomatyzowanie rozgrywki.

W Tabletop Simulator występuje również zaawansowany model fizyczny, który pozwala nam na np. przewracanie obiektów innymi obiektami, czy nawet wywrócenie stołu w przypływie gniewu 😀 Jeśli chcemy, możemy oczywiście wyłączyć fizykę na wybranych przez siebie obiektach.

Dodatkowe udogodnienia

Tabletop Simulator pozwala nam na umieszczenie na stole tablet, który zawiera w pełni działającą przeglądarkę internetową. Dzięki niemu, możemy puszczać muzykę z YouTube, czy też przeglądać instrukcję do gry w razie jakichkolwiek wątpliwości. Dodatkowo gra obsługuje również tryb VR.

Oprócz zwykłego trybu multiplayer, dostępny jest tryb “Hot Seat” oraz tryb dla pojedynczego gracza.

Podsumowanie

Tabletop Simulator jest to jedna z moich ulubionych gier znajdujących sie w mojej bibliotece Steam. Oferuje ona dostęp do tak wielkiej liczby tytułów, że praktycznie nie starczy mi życia by w nie wszystkie zagrać, a do tego gra jest nadal rozwijana, pojawiają się nowe aktualizacje, a gracze wciąż tworzą nowe mody, więc jeśli masz kilka wolnych dyszek w kieszeni, to nie zastanawiaj się długo i kupuj!

Multum

Informacje:

Wymagania sprzętowe:

    • System operacyjny: Windows XP SP2
    • Pamięć: 4 GB RAM
    • Karta graficzna: Integrated
    • Sieć: Szerokopasmowe połączenie z internetem
    • Miejsce na dysku: 4 GB dostępnej przestrzeni

Cena w dniu opublikowania wpisu

Steam: 12,99€

G2A: od 37,09zł

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *